Heuchera Copper Dinosaur 9 cm pot
Heuchera Copper Dinosaur er planter, der altid ser pæne ud og har smukke cremehvide tynde blomster på lange fine stængler.
| Botanisk navn | Heuchera Bloody Dinosaur |
|---|---|
| Kategori | Heuchera |
| Gelevered som | PotPlant |
| Højde | 10-15cm |
| Antal | 1x |
| Blomster | Nej |
| Duftende | Nej |
| Skær blomster | Nej |
| Frugt | Nej |
| Spiselig | Nej |
| Beliggenhed | Halvskygge |
| Hårdfør | Nej |
| Bunddækkende | Nej |
| Naturalisering | Nej |
| Planteafstand | 45cm |
| Plantedybde | 10cm |
| Jordtype | Any soil |
| Fuldvoksen højde | 40cm - 60cm |
| Giftig | Nej |
| Størrelse | Ø 9cm |

