Tricyrtis Formosana 13cm pot
- 1 x Tricyrtis formosana
- 1 x Tricyrtis formosana
| Botanisk navn | Tricyrtis formosana |
|---|---|
| Kategori | Tricyrtis |
| Gelevered som | PotPlant |
| Antal | 1x |
| Blomster | Ja |
| Blomstringstid | Efterår |
| Duftende | Nej |
| Skær blomster | Nej |
| Frugt | Nej |
| Spiselig | Nej |
| Beliggenhed | Halvskygge |
| Hårdfør | Nej |
| Bunddækkende | Nej |
| Naturalisering | Nej |
| Plantedybde | 15cm |
| Jordtype | Any soil |
| Fuldvoksen højde | 80cm - 100cm |
| Giftig | Nej |
| Størrelse | Ø 13cm |

